o Gościńcu

o Gościńcu

Wspaniała atmosfera, zapach wyśmienitej staropolskiej kuchni, blask ognia w kominku zimą, koncerty ptaków i świerszczy latem podkreślają magię ważnych chwil. Wszystkich zalet Gościńca Soplicy wymienić nie sposób. Należy przyjechać, zobaczyć, posmakować by …. wrócić!

O naszej kuchni …

Staropolska kuchnia to przede wszystkim bogactwo różnorodnych smaków i zapachów. To mieszanina kuchni bałkańskiej, żydowskiej i ukraińskiej. Zawdzięczamy to wielu ważnym szlakom handlowym, po których już od najdawniejszych czasów wędrowali kupcy z niemal całej Europy i zachodniej Azji.

To właśnie oni wnieśli do naszych potraw charakterystyczne przyprawy, których zalety często demonstrowali podczas swych wędrówek.

Polska kuchnia to niesamowita różnorodność zup, aromatycznych pieczeni i wspaniałych wypieków. Polska kuchnia to zapach polskich łąk, sadów i lasu. W naszej karcie smakosz i znawca rodzimej kuchni znajdzie dania, które najbardziej ją charakteryzują. Wszystko jest u nas prawdziwe. Nasi kucharze sami robią zakwasy do zup, sosy, kremy. Sami lepią pierogi i pieką ciasta. Jak nakazuje tradycja kuchni staropolskiej, dania nasze są obfite, a sztukę ich przygotowywania, dekorowania i serwowania wciąż ulepszamy.


Zobacz Wirtualny Spacer


REzerwacja stolika

Przyjmujemy rezerwacje na stoliki w naszej restauracji. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie dzwoniąc pod poniższy numer telefonu, podając dane dotyczące rezerwacji oraz  dane osoby rezerwującej:

   52 328 06 21 

Godziny otwarcia

Gościniec Soplica zlokalizowany jest przy ulicy Gdańskiej 181 (tuż za skrzyżowaniem z ul. Konną). Restauracja czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12:00 do 21:00

soplica

Serdecznie zapraszamy

GOŚCINIEC SOPLICA